З 16 по 20 червня 2015 р. у мальовничому селі Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області відбувся обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Учасники «Джури» – 21 рій з 16 районів і 5 міст області – таборувались на території історико-культурного заповідника «Самчики». На урочистому відкритті гри перед юними джурами виступили: заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Стебло Л.В., директор Департаменту освіти і науки, голова обласного штабу гри Фасоля О.І., відомий історик, директор науково-дослідного інституту козацтва Чухліб Т.В., ректор Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, професор Берека В.Є., начальник управління освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської райдержадміністрації Гниліцький М.І., директор історико-культурного заповідника «Самчики» Пажимський Б.О., член обласного штабу гри, полковник Українського козацтва Скоробагатий С.О., учасник АТО, «кіборг», солдат 90-го окремого аеромобільного батальйону Казмірчук Андрій. Вони привітали учасників гри, підкреслили її вагоме значення і побажали юним джурам перемог.
Програма гри, яка була різноманітна і насичена, включала проведення змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування, а саме: «Впоряд» (стройова підготовка), «Стрільба» (з пневматичної гвинтівки), «Неповне розбирання та збирання автомату АК-74», «Смуга перешкод» – подолання перешкод на пересіченій місцевості, «Теренова гра» – тактична гра на місцевості із елементами топографії та орієнтування, «Рятівник» – змагання з надання першої долікарської допомоги, «Квест «Випробування джури» – комплексна командна інтелектуально-екстремальна гра, призначена для активізації знань, умінь та набуття комунікативних звичок в екстремальних умовах. А ще конкурси – «Відун» (на знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України), «Бівак» з оцінюванням таборування, «Ватра» (творчо-мистецьке представлення рою), конкурс звітів про виконання завдання відповідно ідейних принципів лицарства «Служити Богові, Батьківщині, ближнім» під гаслом «Добре діло».
Шепетівський район на обласному етапі представляв рій «Судилківські Джмелі».
Для нашої команди змагання розпочалися із мистецького представлення рою «Ватра». «Судилківські Джмелі» отримали найвищу оцінку компетентного журі – І місце за втілення легенди, художній рівень, костюми та відмінну підготовку джур.
На етапі «Військового впоряду» рій зайняв V місце, а незалежне журі відзначило добрий рівень підготовки джур.
На етапі «Рятівник» команда показала третій результат.
Знання джур про козацьку добу та історію Збройних Сил України на етапі «Відун» та дії на смузі перешкод на пересіченій місцевості теж були високо оцінені – ІV місце.
Всі види та конкурси були командні. Але у конкурсі «Стрільба» визначалися і особисті результати. Найкращий особистий результат у «Стрільбі» із «Судилківських Джмелів» показав Кармаш Олександр (ІІІ місце). У командному заліку конкурсу рій посів V місце.
Журі конкурсу присудило І місце Судилківському Рою у виді «Бівак». Адже наша команда показала, що вміє і правильно і гарно облаштувати табір. Було відзначено чистоту, порядок, козацьку тематику та естетичність оформлення табору рою. Слід відмітити, що рій проживав в польових умовах, але був забезпечений усім необхідним: засобами гігієни, водою, рукомийниками, посудом, обладнаними місцями для сну, відпочинку та прийому їжі. Природа теж, в певній мірі, випробовувала наших козачат. Проте це не завадило учасникам Гри бути азартними, дисциплінованими та патріотично налаштованим.
У перервах між змаганнями і конкурсами проводились тематичні виховні та пізнавальні бесіди, зустрічі з відомими людьми. Тренувальний вишкіл з питань виживання в екстремальних умовах проводив викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області Кучерявий І.О. Про дослідження з історії козацтва та літописний Губин, що розміщується недалеко від Самчиків, на правому березі річки Случ, розповів доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Чухліб Т.В. Учасники гри здійснили похід до цього стародавнього міста Болохівської землі. Зі скаутським рухом в Україні та міжнародним волонтерством ознайомив активіст Націона́льної організа́ції ска́утів Украї́ни Александров О.В.
Швидко промайнули 5 днів джурівського таборування. Його учасники були задоволені. На урочистому закритті вручалися нагороди переможцям, призерам та активним учасникам козацької гри.
Дуже гарна команда!
ВідповістиВидалитиПатріотизм, спорт, командний дух - все, що потрібно молодому громадянину!
ВідповістиВидалити«Судилківські Джмелі» - мододці!
ВідповістиВидалити